Rusza III edycja konkursu „Wiosenna Książkomania”

żródło: pixabay.com

’Alicja w krainie czarów. Między iluzją a rzeczywistością’ – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny konkurs 'Wiosennej Książkomanii’.

Udział w nim mogą zgłaszać uczniowie szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III oraz IV-VIII. Deklaracja udziału i nabór prac potrwa od 2 marca do 17 kwietnia.
– Celowo już teraz mówimy o tym konkursie, bo uczniowie muszą się zapoznać z tą książką. A jest to bardzo wyjątkowa lektura, która doczekała się wielu ekranizacji, przedstawień teatralnych i musicali. Jest to ponadczasowa lektura zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – mówi Edyta Stec, dyrektor Szkoły w Częstocicach.

Przypomnijmy, że uczniowie biorący udział w konkursie muszą stworzyć prace plastyczną na postawie książki 'Alicja w krainie czarów…’ Jak podkreśla dyrektor Stec technika prac jest dowolna. Najważniejsze, by dzieci wykonały je samodzielnie.
Każda szkoła może zgłosić maksymalnie po 3 osoby z każdej kategorii wiekowej, czyli łącznie 6ciu reprezentantów. Rozstrzygnięcie konkursu z udziałem jury odbędzie się 13 maja 2020 r. o godzinie 10.00. – Wcześniej jednak, od 22 kwietnia do 6 maja odbędzie się głosowanie internetowe na najpopularniejszą pracę plastyczną – mówi Edyta Stec.

To już trzecia edycja konkursu literacko – plastycznego, którego organizatorem jest Szkoła w Częstocicach.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia