Włodek Pawlik przyjeżdża do Ostrowca

Włodek Pawlik, wybitny pianista jazzowy i laureat prestiżowej nagrody Grammy przyznawanej przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji zagra pod koniec marca koncert w Ostrowcu Świętokrzyskim. Towarzyszyć mu będzie syn Łukasz Pawlik.

– Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów ambitnej muzyki. Będzie to niezwykła uczta muzyczna z muzykami z najwyższej półki, z muzykami których dokonania znane są na całym świecie – mówi Łukasz Jaworski, współwłaściciel kawiarni 'Zmiana Klimatu’, organizator koncertu i dodaje, że występ potrwa z przerwą aż 3 godziny.
Włodek Pawlik urodził się w Kielcach, a młodość spędził w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentem klasy fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej warszawskiej Akademii Muzycznej. Jest autorem muzyki do filmów 'Wrony’ i 'Pora umierać’ Doroty Kędzierzawskiej oraz 'Rewers’ Borysa Lankosza, za którą otrzymał Polską Nagrodę Filmową 'Orzeł” w 2009.
W 2014 skomponował na zamówienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego suitę 'Wolność” na chór, orkiestrę i trio jazzowe, która została wykonana 4 czerwca 2014 na Placu Zamkowym w Warszawie z okazji Święta Wolności w obecności wielu głów państw, w tym Prezydenta USA Baracka Obamy.
Koncert odbędzie się w dużej sali Ostrowieckiego Browaru Kultury. Bilety dostępne są w przedsprzedaży w kawiarni 'Zmiana klimatu’, będzie je można też kupić online na stronie kupbilecik.pl.
/bart/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/146627086475899/

Ważne wydarzenia