O odnawialnych źródłach energii w Targach Kielce

żródło: targikielce.pl

115 firm z 8 krajów na Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz 61 przedsiębiorstw z 10 państw na Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. To największa w historii tych wystaw w Targach Kielce liczba firm.

A na targach na zwiedzających czekają m.in. przejażdżki na torze elektryczną Teslą, BMWi3, Nissanem Leafem, spotkanie z czołowymi zawodnikami PGE Vive Kielce oraz popularnymi autorami programu Złomiarze.

Z Mariuszem Jurasikiem, Danielem Dujszejbajewem z Vive będzie można porozmawiać podczas specjalnego panelu o… energii. Ciekawie zapowiada się spotkanie z Markiem i Edkiem, autorami programu Złomiarze. Jak podkreśla Jakub Nogaj, specjalista ds.PR Targów Kielce – zainteresowanie wystawców było tak duże, że musieli przygotować dodatkową halę do ekspozycji – mówi.

Na targach ENEX będzie można zapoznać się z możliwościami zastosowania w domach technologii odnawialnych źródeł energii, m.in. fotowoltaiki, pomp ciepła, technik termomodernizacyjnych. Eksperci pomogą w obliczeniu kosztów takich inwestycji.

Z kolei na targach EKOTECH zaprezentowane zostaną rozwiązania, służące ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Wśród nich m.in. technologie zmniejszania objętości odpadów oraz odzysku surowców z materiałów segregowanych. Będą specjalne konferencje z ekspertami dla samorządowców i firm komunalnych.

Targi odbędą się 26 i 27 lutego. Wstęp dla zwiedzających jest otwarty.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia