W Bodzechowie powstaje klasa o profilu sportowym

Profilowana klasa sportowa powstanie w Publicznej Szkole Podstawowej w Bodzechowie. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli zdobywać umiejętności w trzech dyscyplinach sportowych – piłki nożnej, siatkówki i badmintona.

Każdy, kto choć nawet pobieżnie interesuje się sportem wie, że szkoła w Bodzechowie stawia na aktywność i organizuje różnorodne turnieje, chociażby w badmintona.

– Chcemy, żeby dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje umiejętności. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona, zarówno w sprzęt jak i miejsce do prowadzenia zajęć sportowych. Nasza kadra pedagogiczna ma wysokie kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia takich zajęć – podkreśla Konrad Żelazowski, dyrektor placówki.

Nabór wniosków prowadzony będzie przez niespełna 3 tygodnie, od 1 do 17 kwietnia. O przyjęcie do klasy sportowej mogą ubiegać się uczniowie obecnych klas 3 i 5, którzy od września będą mieli zwiększoną ilość zajęć sportowych.
– Klasa ta będzie miała dodatkowe 6 godzin specjalistycznych zajęć sportowych, czyli łącznie 10. Do tego oczywiście wszystkie pozostałe, standardowe lekcje – mówi dyrektor Żelazowski.

Podczas rekrutacji każdy kandydat oprócz wniosku będzie musiał dostarczyć zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia oraz przejść testy sprawnościowe. A te odbędą się w maju. Warto dodać, że o miejsce w klasie sportowej mogą ubiegać się również uczniowie spoza gminy Bodzechów. – Zapewniamy dowóz ucznia albo zakup biletu miesięcznego, a dodatkowo uczniowie, którzy będą się uczyć w klasie sportowej będą mieli zapewniony posiłek – dodaje.

Przypomnijmy, że to pierwsza tego typu klasa w gminie Bodzechów. Od roku szkolnego 2019/2020 nowością jest klasa siódma – dwujęzyczna, która funkcjonuje w szkole podstawowej Szewnie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia