Scena dla Ciebie – w weekend eliminacje

żródło: pixabay.com

Ponad 200 podmiotów wykonawczych zgłosiło chęć udziału w 22. edycji wojewódzkiego Festiwalu Scena Dla Ciebie. Powiat ostrowiecki reprezentować będzie 7 podmiotów.

– W tym roku rekrutacja zakończyła się 20 lutego. Liczba chętnych osób jest bardzo duża, co nas bardzo cieszy. Pragnę przypomnieć, że preselekcje odbyły się już w pińczowskim, samorządowym centrum kultury – mówi Teresa Wołczyk – Rosołowska, dyrektor Domu Kultury Zameczek.

Eliminacje w kategoriach: wokaliści, małe formy wokalne i zespoły instrumentalne odbędą się od 28 lutego do 1 marca w Domu Kultury 'Zameczek’ w Kielcach. Wyłonieni laureaci mogą wziąć udział w indywidualnych warsztatach wokalnych pod okiem profesjonalnych instruktorów, którzy przygotują ich do koncertu galowego zaplanowanego w połowie marca. W pierwszej części tego koncertu wystąpią finaliści, którzy oceniani będą przez jury. – Jury będzie zwracać uwagę między innymi na dobór repertuaru, interpretację utworu, muzykalność uczestnika czyli tzw. ogólny wyraz artystyczny – mówi dyrektor DK Zameczek. Następnie na scenie Kieleckiego Centrum Kultury pojawi się gwiazda wieczoru czyli zespół FEEL. W ostatniej części wydarzenia odbędzie się ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród najlepszym wykonawcom. – Przypomnę, że nagrodą główna jest Grand Prix Festiwalu i otrzymuje ją najzdolniejszy i najlepszy z najlepszych czyli osobowość festiwalu – dodaje dyrektor DK Zameczek.

Przypomnijmy, że eliminacje do festiwalu w najbliższy weekend, a koncert finałowy 13 marca. Patronat medialny nad festiwalem objęło Radio Ostrowiec.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia