Z okazji Tłustego Czwartku częstowaliśmy ostrowczan pączkami

Dzisiaj Tłusty Czwartek. Nasza radiowa ekipa wyruszyła w miasto, by pysznymi pączkami przygotowanymi specjalnie przez Piekarnię Małgorzatka z Lipska obdarować naszych słuchaczy.

Diana Kaczmarek, Bartek Dybiec i Marcin Szymański odwiedzili III Liceum Ogólnokształcące, Szkołę Podstawową nr 4, Centrum Kształcenia Ustawicznego, byli na ulicy Sienkiewicza, Alei 3 Maja, Rynku, bazarku na Ogrodach, w pasażu handlowym na os. Słonecznym, w ostrowieckich urzędach oraz w Ostrowieckim Browarze Kultury.
– Lubimy pączki bardzo, zjedliśmy już po kilka a do końca dnia zjemy pewnie jeszcze trochę – mówili uczniowie z ostrowieckiej 'czwórki’ Wiktor i Kamil. I jak podkreślali, najlepsze pączki to te z lukrem i owocowym nadzieniem.
Podczas swojej wędrówki nie spotkali nikogo, kto nie lubiłby tłustego czwartku.
– Najlepsze są pączki domowe, ale nie każdy ma czas aby je piec, dlatego ja osobiście choć preferują własnoręcznie robione, musiałem zajrzeć do sklepu – mówiła ostrowczanka, pani Nela.
Nasi słuchacze podkreślali też, że najlepsze pączki to te przygotowane w domu i dzielili się przepisami, jak takie przyrządzić.
– Trzeba dać 5 żółtek, kilo mąki, troszkę tłuszczu, musi być też mleko i drożdże. Zjedliśmy już kilka pączków, ale miło że je rozdajecie to może częściej będziemy wychodzić z domu – żartowało małżeństwo z Ostrowca.
A my przypominamy, że jeden pączek ma około 300 kalorii i potrzeba około 40 minut spaceru, by je spalić. Zatem po smacznym pączku zachęcamy do wyjścia na długi spacer.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia