Sąd otwiera drzwi dla pokrzywdzonych

żródło: pixabay.com

W piątek, 21 lutego rusza ogólnopolski Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i potrwa do 28 lutego. Będzie można bezpłatnie skorzystać z porad i konsultacji.

W Ostrowcu do akcji włącza się Sąd Rejonowy. Na zainteresowanych będą czekać m.in. asystenci sędziów oraz kuratorzy, zarówno w sprawach karnych jak i rodzinnych i nieletnich.
– Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. w praktyce chodzi tu o uzyskanie możliwości wsparcia jednostek poprzez kontakt z podmiotami, które świadczą na przestrzeni 2020 roku pomoc z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – mówi Grzegorz Matuszewski, prezes Sądu Rejonowego w Ostrowcu.

By móc skorzystać z takiej pomocy należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem Sądu Rejonowego w Ostrowcu, bądź osobiście. Grafik dyżurów dostępny jest także na stronie internetowej sądu.

https://www.ostrowiec.sr.gov.pl/obchody-tygodnia-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem-2020-w-sadzie-rejonowym-w-ostrowcu-swietokrzyskim,new,mg,1.html,225

Przypomnijmy, że ogólnopolska akcja związana jest z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Odbywa się ona już po raz 19.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia