Ostrowiecki muzyk i fotograf potrzebuje pieniędzy na walkę z nowotworem

Łukasz Książek ostrowiecki muzyk znany z występów w zespołach Bullshit Baby czy Crankshaft oraz fotograf walczy z nowotworem mózgu.

Łukasz Książek ostrowiecki muzyk znany z występów w zespołach Bullshit Baby czy Crankshaft oraz fotograf walczy z nowotworem mózgu.
Od 2018 roku Łukasz cierpiał na nasilające się bóle głowy. Glejaka wielopostaciowego o znacznym stopniu złośliwości lekarze zdiagnozowali z marcu ubiegłego roku. Łukasz jest po chemio i radioterapii. Rezonans kontrolny wykazał nawrót choroby i nowe ogniska w mózgu, których nie da się usunąć.
Szansą na wyleczenie guza są alternatywne metody, które są bardzo kosztowne i nie są w Polsce refundowane.
– Potrzeba 200 000 złotych, a pieniądze można wpłacać na konto fundacji 'ALIVIA’ – mówi Paweł Kaptur kolega Łukasza.
– 7 marca planujemy zorganizować koncert charytatywny na którym wystąpi kilka zespołów. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy a także licytacje. Więcej szczegółów, kto zagra podamy w ciągu kilku najbliższych dni – wyjaśnia.
W Biurze Wystaw Artystycznych od tego tygodnia odbywa się zbiórka przedmiotów od darczyńców, które przekazane zostaną na licytacje.
Zbiórkę w BWA koordynuje Wojtek Mazan.
– W pomoc Łukaszowi włączyli się też uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu. W najbliższy czwartek odbędzie się na terenie placówki kiermasz, podczas którego będzie można kupić między innymi pączki, bo wtedy akurat przypada tłusty czwartek – podkreśla Paweł Kaptur.
Więcej informacji o formach pomocy Łukaszowi, wydarzeniach, a także szczegóły, jak nr konta, na które można wpłacać pieniądze znajdziecie na Facebooku oraz na stronie fundacji ALIVIA.
/bart/

Ważne wydarzenia