Fałszywy alarm na Starokunowskiej

Nieszczelne instalacje gazowe to nadal zagrożenie dla osób posiadających termy czy kominki w swoich domach. Wczoraj około godziny 20.00 w jednym z domów wielorodzinnych przy ulicy Starokunowskiej, doszło do wycieku tlenku węgla – taką informację otrzymała ostrowiecka straż pożarna, która ruszyła na miejsce zdarzenia. Na szczęście jak się okazało na miejscu, był to fałszywy alarm.

– Po przybyciu na miejsce straż pożarnej, uzyskaliśmy informacje, że w jednym z mieszkań włączyła się czujka tlenku węgla. Żaden z domowników nie uskarżał się jednak na żadne dolegliwości związane z zatruciem czadem. Sprawdziliśmy mieszkanie naszymi detektorami, które nie wskazywały na obecność tlenku węgla – mówi Sebastian Klaus z ostrowieckiej straży pożarnej.

Prawdopodobną przyczyną włączenia się czujnika było cofnięcie się spalin z przewodu kominowego. Straż przypomina jednak, że nigdy nie wolno bagatelizować ostrzeżeń wysyłanych przez czujnik tlenku węgla oraz zachęca do zamontowania sobie takiego urządzenia u siebie w domu.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia