Nowe nazwy ulic w Ostrowcu

Na najbliższej sesji rady miasta radni będą głosować nad propozycjami przedstawionymi przez komisję do spraw nazewnictwa.

Jak informowaliśmy, ulica będąca przedłużeniem Rzeczki od skrzyżowania z Siennieńską do ronda na Bałtowskiej ma nosić nazwę 'Krzemienna’.
Trzem bocznym uliczkom od ulicy Zbożowej patronować kolejno będą Tadeusz Kubiak, Jan Rybkowski i Jerzy Stokłosa. Tadeusz Kubiak to polski poeta, literat, satyryk i autor książek dla dzieci. Żył w latach 1924 – 1979 i ukończył Gimnazjum im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jan Rybkowski urodził się w 1912 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, był reżyserem, scenografem i pedagogiem. Jerzy Stokłosa – urodził się we Lwowie w 1926 roku, ale największą część swojego życia spędził w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zasłużył się jako żołnierz, nauczyciel i literat. Droga wewnętrzna od ulicy Bałtowskiej do granicy z gminą Bodzechów ma przyjąć nazwę Tadeusza Rekwirowicza. Był znanym w Ostrowcu Świętokrzyskim architektem, m.in. projektantem osiedla Młodych Hutników na Henrykowie, modrzewiowego kościoła Najświętszego Serca Jezusowego, przebudowy drewnianego kościoła w Bodzechowie i żelaznych bram-krat do kościoła św. Michała w Ostrowcu. Nowa ulica boczna od ul. Malinowej ma nosić nazwę ulicy Krokusowej. Ulica Słoneczne Wzgórze to z kolei propozycja nazwy dla uliczki wewnętrznej, biegnącej od ul. Górnej.
Najbliższa sesja Rady Miasta Ostrowca odbędzie się 12 lutego.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia