Struktury PO w Ostrowcu rozwiązane – komisarzem został Eligiusz Mich

Zarząd świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej chce nowego otwarcia w Ostrowcu. Wczoraj na posiedzeniu rozwiązane zostały ostrowieckie struktury PO. Na komisarza powołany został były przewodniczący Eligiusz Mich. Jego rolą będzie przygotowanie i przeprowadzenie nowych wyborów.

– Formalnie, żaden z członków Platformy Obywatelskiej nie utracił swojego członkowska. Natomiast rozwiązaniu uległy struktury, czyli koła, zarząd i rady powiatu, które nie funkcjonowały stąd też taka decyzja. Rolą komisarza będzie do powołania nowych kół, przyjęcia deklaracji członków do przystąpienia do wybranych kół oraz wybory nowego przewodniczącego i rady – wyjaśnia nowy komisarz.

Podkreśla też, że wybory będą chcieli przeprowadzić jak najszybciej, ale ich terminu nie określa ani uchwała o rozwiązaniu struktur, ani statut partii.
– Priorytetem jest uporządkowanie struktur, by móc osiągać cele polityczne – dodaje Eligiusz Mich i zapewnia, że o dalszym członkostwie w partii będzie rozmawiał ze wszystkimi członkami, także tymi, którzy nie płacą składek i nie angażują się w działalność. Pytany, czy sam wystartuje w wyborach na przewodniczącego – mówi, że jest za wcześnie, żeby o tym myśleć.

– Czekamy na okres przed wyborami kiedy wybierani będą kandydaci. Wtedy będziemy o tym rozmawiać.

W powiecie ostrowieckim Platforma funkcjonowała w oparciu o trzy koła: największe powiatowe, środowiskowe i trzecie w Ćmielowie. Działaczy, ktorzy regularnie płacili składki jest około 50ąt osób.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia