Zaśmiecony teren wokół placu zabaw na os. Ogrody

Przy placu zabaw na osiedlu Ogrody u zbiegu ulic Radwana i Jana Pawła II pełno jest śmieci i pozostałości po alkoholowych imprezach, do których wykorzystywane są pobliskie ławki – interweniują mieszkańcy.

W mailu do Radia Ostrowiec jeden ze słuchaczy pisze:
– Nie trzeba być wytrawnym obserwatorem aby po krótkiej chwili stwierdzić że gdzie się nie spojrzy walają się śmieci oraz całe i potłuczone butelki które stanowią zagrożenie dla bawiących się dzieci. Systematycznie demolowane są drewniane huśtawki a te które są w dobrym stanie oblegane są przez cwaniaków w dresach z piwem w ręku.
Komendant Straży Miejskiej Andrzej Kaniewski potwierdza, że codziennie dostają po kilka telefonów i niemal codziennie wypisują w tym miejscu mandaty.
– My to miejsce obserwujemy cały czas, zamontowane są tam kamery monitoringu miejskiego i podejmujemy próby przynajmniej zatrzymania osób próbujących spożyć albo spożywających alkohol – mówi.
Ale te działania nie do końca są skuteczne. Jak tłumaczy komendant Kaniewski, dlatego też straż miejska zwiększy nadzór nad tym obszarem miasta
– Postaramy się zwiększyć w tamtym miejscu ilość patroli oraz uczulę operatorów monitoringu aby baczniej obserwowali skwerek i natychmiast reagowali jeżeli zauważą jakieś nieprawidłowości – zapewnia.
Przypomnijmy, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest wykroczeniem, za które grozi mandat. Sprawa może trafić do sądu, a wtedy grzywna może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.
/bart/

Zdjęcia zostały wykonane 26.01.2020

Podziel się

Ważne wydarzenia