Muzycy ferii nie mają, bo wolnego od pasji nie chcą

Pierwsze półrocze już za uczniami z województwa świętokrzyskiego. Jutro zaczynają ferie, czyli zasłużony zimowy wypoczynek. Wczoraj w sali widowiskowej Domu Kultury Malwa na osiedlu Stawki efekty swojej półrocznej pracy w Szkole Muzycznej Casio Ostrowiec zaprezentowali ci, którzy szkołę powszechną łączą z pasją. Na IV Koncercie Noworocznym Casio zabrzmiały utwory klasyczne i rozrywkowe, występowali wokaliści i instrumentaliści – grali na keyboardach, gitarach i ukulele, perkusji, gitarze basowej i akordeonie – solo i w dużych składach. Gościnnie, razem z nauczycielami i dorosłym już uczniem, zaśpiewał Maciej Duniec, ostrowiecki wokalista rockowy.
Jak mówi Paulina Chyc, nauczycielka śpiewu w szkole Casio, uczniowie od muzyki wolnego raczej sobie nie robią. – Muzyka jest taką dziedziną, która wymaga systematycznej pracy, ale jeżeli jest pasją, to nie trzeba się do niczego zmuszać, a praca jest przyjemnością, o której ciągle się myśli . Sądzę, że u większości uczniów w naszej szkole tak to działa – podkreśla.
Sami uczniowie mówią, że występy przed dużą publicznością są stresujące, ale warto taki stres przełamywać. – Trzeba mieć świadomość, że ludzi przyszli po to, żeby akurat ciebie posłuchać. Na początku to jest duży stres, czy wszystko się uda, bo łatwo o pomyłkę, trzeba być skoncentrowanym. Przełamuję stres, bo to moja pasja – mówili.
Dodajmy, że wszyscy zostali nagrodzeni brawami – zasłużonymi.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia