Modernizacja skateparku – co to oznacza?

400 tysięcy złotych kosztować będzie modernizacja skateparku w Parku Miejskim. Inwestycja będzie sfinansowana w całości z budżetu gminy i ma zostać wykonana przed latem. Obecnie trwają prace projektowe.

– Planujemy pozostawić cześć z starych urządzeń w skateparku, ponieważ ich stan jest bardzo dobry. Do tego zmienimy także ich układ co pomoże umieścić tam nowe elementy – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta.

Podkreśla, że rozpoznają rynek, pod kątem elementów wyposażenia takich obiektów. To właśnie nowe elementy i renowacja starych obiektów pochłonie największą ilość środków. W planach jest wymiana mini rampy na większą, renowacja poszycia na starych elementach i wstawienie rampy bocznej. Wśród użytkowników pojawiają się też propozycje wstawienia altany, gdzie użytkownicy skateparku mogli by się schować podczas deszczu. Teraz miasto będzie zapoznawać się z innymi potrzebami i oczekiwaniami samych użytkowników.

– Chcemy skonsultować to z użytkownikami, którzy intensywnie korzystają z obiektu. Postaramy się uruchomić jak najszybciej procedurę przetargową, jednak nie chcę do końca zdradzać kiedy to nastąpi. A to z powodu dużej ilości materiału z jakim musimy się zapoznać.

Zakres modernizacji skateparku, w tym wyznaczenie miejsc dla nowych elementów musi zostać jeszcze uzgodniony z konserwatorem zabytków, pod którego nadzorem jest Park Miejski w Ostrowcu. Więcej szczegółów na temat inwestycji ma pojawić się w Lutym.

/błaż/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia