Skuteczna interwencja radnego. Będzie bezpieczniej na obwodnicy Ćmielowa

Skrzyżowanie nowej obwodnicy Ćmielowa z drogą powiatową relacji Jastków-Ćmielów będzie bezpieczniejsze. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich pozytywnie odpowiedział na interwencję radnego powiatowego Mariusza Pasternaka. – Było tam kilka wypadków drogowych, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, doszło również do dachowania samochodu i po interwencji mieszkańców złożyłem interpelację do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg o przebudowanie tego skrzyżowania lub naniesienia takich poprawek, żeby było bezpieczniej – wyjaśnia radny Pasternak.

Krzysztof Mróz, kierownik Obwodu Dróg Wojewódzkich w Ćmielowie podkreśla, że do kolizji i wypadków w tamtym miejscu dochodziło, bo kierowcy nie przestrzegali zasad ruchu drogowego i nie ustępowali pierwszeństwa jadącym obwodnicą. Mówi też, że widoczność jest tam już lepsza, bo wymienili już barierki ze starego typu na bardziej tzw. olsztyńskie, czyli bardziej przejrzyste, szczebelkowe. – Zgodnie z zaleceniami Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w okresie wiosenny lub letnim zostanie zmienione oznakowanie poziome – dodaje kierownik Mróz.

Barierki wymienione zostały siłami ćmielowskiego obwodu. Wymalowanie oznakowania poziomego w postaci pasów akustycznych, tzw. tarki, wymaga wyłonienia wykonawcy i ogłoszenia przetargu.

 

/mag.

Podziel się

Ważne wydarzenia