Ruszyły zgłoszenia do Festiwalu „Scena dla Ciebie”

źródło: zameczek-kielce.pl

W lutym tego roku rozpocznie się 22. edycja Festiwalu 'Scena dla Ciebie’, której organizatorem jest Dom Kultury 'Zameczek’ w Kielcach, a patronat medialny ma Radio Ostrowiec.

Jak podkreśla Teresa Wołczyk- Rosołowska, dyrektorka placówki, festiwal ten skierowany jest dla młodych, utalentowanych wokalistów z całego naszego regionu.
Zgłoszenia przyjmowane są w placówce, ale można je wysłać także drogą mailową do 20 lutego. Tradycyjnie w konkursie mogą wziąć udział wokaliści w wieku 12-24 lat, małe formy wokalne (minimum dwie osoby w składzie) oraz zespoły wokalno-instrumentalne.
Eliminacje odbędą się na przełomie lutego i marca i potrwają 3 dni.
– W tym roku udogodnieniem jest to, że eliminacje odbędą się w trakcie weekendu, od 28 lutego do 1 marca. W piątek rozpoczną się o 16, zaś w sobotę i niedzielę od godziny 10 w Domu Kultury „Zameczek” – mówi dyrektor Wołczyk- Rosołowska. Wyłonieni w ramach przesłuchań laureaci wezmą udział w koncercie finałowym, który odbędzie się 13 marca o godzinie 17.
– Jest tylu uczestników, że w tym roku koncert będzie realizowany na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury, z czego się bardzo, ale to bardzo cieszymy. To na pewno podniesie rangę tego festiwalu – tłumaczy dyrektorka placówki i dodaje, że gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel.

Nagroda główna – GRAND PRIX trafi do wykonawcy, który zostanie okrzyknięty osobowością 22. edycji 'Sceny dla Ciebie”. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku wśród prawie 300 uczestników była także ostrowczanka Julia Tłuczkiewicz, która aktualnie reprezentuje nasze miasto w programie The Voice Kids oraz dziewczęcy zespół ‘Cameleon’ działający w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie.

/paw/

Ważne wydarzenia