Przedszkolaki z Brzechwy bawiły się „W zimowej krainie tańca”

Karnawał to czas zabawy. W tym czasie bawią się nie tylko dorośli. Jest to również doskonała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w ulubione bajkowe postacie. Z tej okazji dzisiaj w przedszkolu nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu odbyła się zabawa pod hasłem 'W zimowej krainie tańca’

– Dzieci już od rana czekały na zbliżającą się zabawę. Były bardzo podekscytowane, zaraz po śniadaniu założyły swoje stroje balowe – mówi Aneta Stachurska, dyrektor placówki i dodaje, że tegoroczna impreza został zorganizowana nieco wcześniej, ale za to w otoczeniu pięknej, świątecznej dekoracji. Dzieci bawią się fantastycznie, towarzyszy nam zespół muzyczny Magnetic. Dzieci pięknie się przebrały za królewny, księżniczki, mamy panów policjantów, strażaków. Są nawet koty – dodaje dyrektor Aneta Stachurska. Po imprezie na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Warto dodać, że czas trwania karnawału każdego roku jest inny. Czasami mamy więcej czasu na szalone zabawy, a czasami nieco mniej. Jest to zależne od układu świąt w roku liturgicznym. Pierwszy dzień karnawału zaczyna się zawsze w tym samym dniu czyli w święto Trzech Króli, jednak trwa różną ilość dni – w zależności od tego, kiedy przypadają święta wielkanocne.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia