Policja chce otworzenia dla ruchu ślepej ulicy Siennieńskiej

Służby ratownicze w Ostrowcu zabiegają o otwarcie ślepego odcinka ulicy Siennieńskiej na parking OSM wzdłuż Alei Jana Pawła II. Pismo w tej sprawie do urzędu miasta i starostwa powiatowego skierował pod koniec roku Komendant Powiatowy Policji. Podpisali się pod nim komendanci Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i kierownik pogotowia.
– Na pewno ułatwi to oraz skróci dojazd służb ratowniczych i podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców w całym mieście. Jesteśmy po rozmowach ze wszystkimi służbami i wszystkie wskazują potrzebę wprowadzenia takiej zmiany – mówi Dominik Kowalski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej policji. Dodaje, że ma świadomość obaw ze strony mieszkańców osiedli położonych po obu stronach wewnętrznej drogi i wyjaśnia, że chcą utrzymać ograniczenia dla ruchu. – Chodzi o otworzenie dojazdu tą ulicą do parkingu przy alei Jana Pawła II, ale z zachowaniem strefy zamieszkania i charakteru drogi osiedlowej z ograniczeniem prędkości do 20 km/h, utrzymaniem pierwszeństwa dla pieszych. Chcielibyśmy również, aby na tym styku ulicy Siennieńskiej z parkingiem wyznaczone zostało przejście dla pieszych – wyjaśnia naczelnik Kowalski.
Decyzję o otwarciu ruchu na parking podjąć może gmina. Jak informuje Piotr Mazik, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta, pismo dopiero będą rozpatrywać. Dodajmy, że policja z podobnym wnioskiem występowała już rok temu, ale bez pożądanego dla siebie rozstrzygnięcia. Do tematu będziemy wracać.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia