Czy Starachowice zostaną „Świetlną Stolicą Polski”?

Tytuł 'Świetlnej Stolicy Województwa’ trafił do Starachowic, które wygrały plebiscyt 'Świeci Się’ organizowany przez firmę Energa. Dzięki temu miasto otrzyma nagrodę w postaci sprzętu AGD o łącznej wartości 10 000 zł. Wzorem lat poprzednich trafią one do organizacji pozarządowych – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.
– W poprzednich edycjach ten sprzęt trafił do organizacji, które zajmują się osobami niepełnosprawnymi, starszymi i potrzebującymi na terenie naszego miasta.
W tym rok będzie podobnie. Teraz musimy skupić się na walce na etapie ogólnopolskim.
Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony świecisię.pl i będzie trwało do 15 stycznia. Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów otrzyma w nagrodę sprzęt AGD o wartości 40 000 zł oraz tytuł 'Świetlnej Stolicy Polski’. Prezydent Materek dodaje, że jeśli zwyciężą, miasto ma zamiar podzielić się nagrodami z najbardziej potrzebującymi z terenu województwa.
– W poprzednich latach podzieliśmy się tym sprzętem z pogorzelcami z Sandomierza. Jeśli uda nam się zdobyć nagrodę główną, na pewno postaramy się ją rozdysponować między najbardziej potrzebujących z terenu całego województwa.
Dodajmy, że głosowanie internetowe jest całkowicie bezpłatne. Starachowice wygrywały etap wojewódzki 3-krotnie w poprzednich edycjach plebiscytu.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia