Gwiazdki Moc 2019. Trzeci dzień licytacji

Trwa nasza świąteczna akcja 'Gwiazdki Moc’. To już dzień trzeci i jesteśmy już po licytacji pary skrzatów wykonanych przez słuchaczy Centrum Edukacji Zawodowej Anny Pięcińskiej w zestawie z choinką udekorowaną przez ostrowieckich harcerzy. Za kwotę 200 złotych wylicytowała je Pani Jadwiga. 

O skrzatach, dobrych duchach każdego domu, pięknie na naszej antenie opowiadały Edyta Kowalska z Przedszkola nr 15 i Barbara Bakalarz – Kowalska z biblioteki WSBiP.
– Słownik Folkloru Polskiego podpowiada, że skrzaty tak jak krasnale to dobre duchy domowe i w każdym domu być powinny – mówiły. A po licytacji znajdą nowy dom u Pani Jadwigi. Barbara Balakarz zwycięzcy licytacji podarowała książkę z wywiadami ze znanymi o tym 'Co czytali, kiedy byli mali’ oraz kubek na herbatę. Dziś przez cały dzień licytujemy dziś także firgurkę 'Leżącej kotki” wykonaną z porcelany a zaprojektowaną przez Mieczysława Naruszewicza, polskiego rzeźbiarza, projektanta przemysłowego w 1958 roku oraz Dwa Anioły Dobroci zaprojektowane przez Adama Spałę, właściciela Fabryki Porcelany AS Ćmielów z wyjątkowej kolekcji produkowanej od 2004 roku. Ostatni Anioł Dobroci powstanie w 2023 roku.
Obecnie cena kompletu przedmiotów to 300zł i to propozycja Pani Danieli, która licytuje przedmioty od samego początku akcji.  Teraz rozpoczynamy licytację rocznego karnetu, który ufundowała siłownia Xtreme Fitness. W pakiecie z karnetem jest trening personalny z trenerem, który pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, a także obraz olejny Macieja Tyrały.

Przypomnę, że wszystkie przedmioty podarowane na licytację przez naszych Darczyńców można oglądać na stronie internetowej radioostrowiec.pl.
A licytować można dzwoniąc do nas pod numer telefonu 41 266 22 66.
W tym roku – przypomnijmy – zbieramy środki na zakup samochodu karetki dla ostrowieckiego Hufca ZHP.

Podziel się

Ważne wydarzenia