Gwiazdka świeci dla harcerzy

Kopia certyfikatu, dokumentującego wpisanie Rezerwatu Krzemionki na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z krzemieniem pasiastym, pochodzącym z tutejszych kopalni neolitycznych jest przedmiotem aktualnej licytacji.

Podarowała ją na akcję Gwiazdki Moc Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, która gorąco zachęcała do licytacji. To przedmiot wyjątkowy, bo Rezerwat Krzemionki to pierwszy obiekt w województwie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa, a stało się to w lipcu tego roku.
Licytację wspierają uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wraz z wicedyrektorem i trenerem Rafałem Dytkowskim. A śpiewająco do niej zachęcała Ola Wiączek.
Pan Adrian zaoferował za certyfikat 500 zł, a licytować będziemy go do godz. 17. A wcześniej zlicytowaliśmy komplet pięknej biżuterii – a w nim kolczyki, bransoleta i naszyjnik firmy Spark podarowany przez Małgorzatę Rapacz, właścicielkę salonów Polskie Srebro Złoto Świata. Za 1000 zł jej właścicielem został pan Tomasz. Drugim przedmiotem na licytacji była afrykańska maska z przywieziona z misji przez polskich księży, a podarowana przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. O potrzebie czynienia dobra i dzielenia się z innymi mówił na antenie ksiądz Piotr Sołdyga z kolegiaty św. Michała Archanioła w Ostrowcu.

– Najpierw trzeba być człowiekiem potem chrześcijaninem a na końcu dopiero tym kim jesteśmy – podkreślał.

A licytację wspierali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu, któremu poświęcona była ubiegłoroczna akcja Gwiazdki Moc.
Licytację wsparła także mama Oliwki i sama Oliwka, również uczennica Zespołu Szkół Specjalnych, która przygotowała stroik świąteczny z magiczną różową wstążeczką, ulubionym kolorem Oliwki. Dar biskupa sandomierskiego wylicytował pan Włodzimierz, który zaoferował 450 zł.
Cały dzień licytować można także gobelin z herbem KSZO podarowany nam przez Zarząd Klubu KSZO 1929 Ostrowiec. Jego cena aktualnie wynosi  350 zł.
A w tym roku Gwiazdki Moc świeci dla ostrowieckich harcerzy. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na zakup samochodu karetki dla Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

Podziel się

Ważne wydarzenia