Interwencja Radia Ostrowiec. Mieszkańcy odzyskali zwyczajowe przejście

Metalowe przęsło, które blokowało zwyczajową drogę na skróty mieszkańców osiedla Trójkąt i ul. Sienkiewicza i Mickiewicza po interwencji Radia Ostrowiec oraz przewodniczącego Rady Osiedla Trójkąt Henryka Łaty zniknęło. Przypomnijmy, że zamontowane było między budynkiem świetlicy osiedlowej a prywatną posesją.

– W związku z prośbą Rady Osiedla Trójkąt, która ma siedzibę w tym budynku zdecydowaliśmy o usunięciu przęsła do czasu przeprowadzki do nowej siedziby – mówi Anna Targowska, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego ostrowieckiego Urzędu Miasta. Przypomnijmy, że nową siedzibą Rady Osiedla Trójkąt będzie nowa nieruchomość powstająca na gruzach dawnej Cafe Browar, która znajdowała się przy Ostrowieckim Browarze Kultury.
– Po nagłośnieniu sprawy przez Radio Ostrowiec otrzymywałem jeszcze więcej telefonów w sprawie zablokowanego przejścia. Cieszę się, że udało mi się przekonać urzędników do usunięcia blokady co pozwoli przynajmniej do czasu przeprowadzki na swobodne korzystanie z tego zwyczajowego przejścia – podkreśla przewodniczący Łata.
Inwestycja związana z nowym budynkiem z którego mają korzystać rady osiedlowe ma zostać zakończona w przyszłym roku.
/bart/

Ważne wydarzenia