Świątecznie i sylwestrowo na ostrowieckim Rynku

Ostrowiecki Rynek 6 grudnia rozpocznie świąteczny okres w mieście. W tym czasie nie zabraknie prezentów, choinek i wielu innych wydarzeń.

– Mikołajki rozpoczniemy od rozświetlenia choinki na Rynku. Zapewniam, że choinka zachwyci każdego. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych. Pojawi się także teatr pt „Mikołajowy Świat” a każdy otrzyma od Mikołaja drobny upominek – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
Będą ciepłe napoje, piosenek przygotowanych na czas zimowo-świąteczny, czy występów szczudlarzy.
Natomiast 20 grudnia na wszystkich mieszkańców czeka wigilijne spotkanie. Rozpocznie je koncert kolęd i pastorałek. Później świąteczne życzenia złożą mieszkańcom władze miasta, a ks prałat Jan Sarwa pobłogosławi wszystkich zebranych.
– Będziemy mogli pośpiewać kolędy oraz przełamać się opłatkiem. Natomiast później harcerze ZHP podzielą się z zebranymi Betlejemskim Światłem Pokoju – dodaje dyrektor Kowalczyk.
Świąteczny czas na ostrowieckim Rynku zakończy sylwestrowa noc, podczas której bawić będziemy się wraz DJ-em Gomezem oraz zespołem Master Team.
Po raz pierwszy w Ostrowcu zamiast fajerwerków o północy rozpocznie się pokaz laserów. Tym samym Ostrowiec dołącza do tych miast w Polsce, które biorą pod uwagę dobrostan zwierząt. Dla większości z nich huk sztucznych ogni był wielkim stresem.

/błaż/

Ważne wydarzenia