Paczka dla zwierzaczka

29 i 30 listopada w Niepublicznej Akademickiej Poradni Psychologicznej działającej przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu, odbędzie się finał akcji ’ Paczka dla zwierzaczka’.

'Pomóżmy bezdomniakom przetrwać zimę’ – to hasło, które towarzyszy zbiórce karmy dla czworonogów. A ta zbierana jest w ostrowieckich szkołach i przedszkolach od 18 listopada. W nadchodzący weekend zostanie odebrana i przewieziona do Poradni Psychologicznej. Tam po zważeniu wolontariusze przekażą karmę Stowarzyszeniu Animals.  Zbiórkę wspomóc może każdy. W piątek i sobotę poradnia będzie czekać na darczyńców. W tym dniu odbędą się tam także ciekawe wykłady.
W piątek o 10.00 rozpocznie się spotkanie z lekarzem weterynarii Katarzyną Kwiecień – Gawrońską z Przychodni Weterynaryjnej „Labrador”, która opowie o pracy ze zwierzętami. Następnie wolontariuszka Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt 'Animals’, Iwona Tomczyk przybliży problem bezdomności zwierząt.
W sobotę organizatorzy akcji przygotowali spotkanie z Izabelą Kargul – właścicielką „Psiego Salonu”, która opowie o metodach pielęgnacji zwierząt. Przypomnijmy, że 'Paczka Dla Zwierzaczka’ organizowana jest już w Ostrowcu po raz siódmy. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 100 kg karmy dla bezdomnych psów i kotów.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia