Wspomnień czar – 90 lat KSZO

W miniony piątek, klub sportowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski świętował jubileusz 90-lecia istnienia. W wypełnionej po brzegi sali kina Etiuda, organizatorzy uroczystości przypomnieli historię klubu – zarówno tą przedwojenną – jaki i współczesną.

Zaproszeni goście zobaczyli filmy o sukcesach zawodników KSZO oraz film o olimpijczykach z Ostrowca. Sportowcy otrzymali odznaczenia za wybitne osiągnięcia w swoich dyscyplinach, a działacze za zaangażowanie i propagowanie sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaproszenie na galę goście otrzymali też specjalny prezent.

– Przewidzieliśmy dla każdego uczestnika uroczystości pamiątkowy medal, ciekawą książkę o historii klubu w latach 1929 – 1939 oraz okolicznościowy kubek – informował prezes KSZO, Mariusz Rokita.

Całość uzupełniły występy młodych artystów z Miejskiego Centrum Kultury. Po uroczystości w kinie Etiuda, uczestnicy udali się na uroczysty bankiet w hotelu Akademia. Gala z okazji 90-lecia KSZO była doskonałą okazją do wspomnień. W rozmowach między uczestnikami czuć było wzruszenie i tęsknotę za dawnymi czasami. Za 10 lat kolejna uroczystość – tym razem na 100 – lecie KSZO.

/marsz/

Ważne wydarzenia