Jutro w Kielcach wystawa psów rasowych

zdjęcie: Targi Kielce

Po raz kolejny hale Targów Kielce zapełnią się psimi pięknościami. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce zaczyna się jutro, a uczestniczyć w nich będzie około 4500 tysiąca czworonogów.

– To imponująca liczba zwierzaków, która z pewnością przyciągnie nie tylko pasjonatów czworonogów ale także całe rodziny z województwa świętokrzyskiego i nie tylko. A atrakcji nie zabraknie – mówi Urszula Kołodziejczyk z Targów Kielce
– Będzie psia koszykówka, konkursy z nagrodami a także pokaz psich umiejętności – podkreśla.
Główną atrakcją będą oczywiście piękne psy wielu ras, niejednokrotnie egzotycznych, których na co dzień nie spotkamy na ulicach.
– Od jakiegoś czasu po wystawach obserwujemy, że można mówić o pewnej modzie na konkretnie rasy psów. Na przykład kilka lat temu hala wypełniła się w ogromnej części pudlami. W tym roku dominować będą przedstawiciele psów myśliwskich, a konkretnie wyżłów. Psów z tej grupy będzie ponad 200 – podkreśla Urszula Kołodziejczyk’.
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbędzie się 23 i 24 listopada, w godzinach od 9:00 do 18:00 w sobotę i od 10:00 do 18:00 w niedzielę. Bilety wstępu będzie można nabyć na wejściu.
/bart/

Ważne wydarzenia