Zarzuty dla podejrzewanego o czyny pedofilskie mieszkańca Bałtowa

32. letni mieszkaniec Bałtowa, którego w czwartek w Warszawie zatrzymał i przekazał policji Zbigniew Stonoga przy próbie spotkania się z 14. letnią dziewczynką, ma już prokuratorskie zarzuty.

– 8 listopada usłyszał zarzut dotyczący składania propozycji obcowania płciowego z małoletnią poniżej piętnastego roku życia i zmierzania do realizacji tego celu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji – informuje Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że mężczyzna umówił się na spotkanie z nastolatką, pod którą podszył się Stonoga. Z opublikowanego w internecie filmiku wynika, że hydraulik z Bałtowa – jak się przedstawiał – był świadomy wieku osoby, z którą rozmawiał w internecie, a później kontaktował się z nią przez SMSy. Wysyłał jej swoje nagie zdjęcia i opisywał czynności seksualne, których oczekiwał.
Po nocy spędzonej w areszcie, w piątek został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej dla Warszawy Pragi Północ i wtedy tez zostały mu postawione zarzuty.
Zostały mu postawione zarzuty usiłowania popełnienia przestępstwa z artykułu 200a Kodeksu Karnego 'Elektroniczny kontakt z osobą małoletnią w celach pedofilskich’, paragraf 1.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia