Dentobus odwiedza placówki oświatowe na terenie gminy Bodzechów

żródło: cortenmedic.pl

Ponad 800 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bodzechów skorzysta z badań stomatologicznych w Dentobusie, czyli mobilnym gabinecie stomatologicznym. Od kilku dni spotkać je można przy placówkach oświatowych.

Jak zaznacza Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty z Bodzechowa, każdy uczeń może skorzystać z opieki mobilnego gabinetu, ale muszą zostać spełnione pewne wymogi.

– Do Dentobusa wchodzą dzieci, które mają podpisaną zgodę rodzica na tzw. profilaktykę. Nie jest to decyzja dyrektora placówki czy dziecka. Każde dziecko otrzymuje zaświadczenie od lekarza z informacja o stanie swojego uzębienia a także wskazówki odnośnie dalszego leczenia i podkreśla, że są bardzo zadowoleni, bo Dentobus jest dobrze wyposażony. – Mobilny gabinet stomatologiczny używa tylko i wyłącznie jednorazowych pomocy medycznych a przede wszystkim, co jest ważne posiada rentgen – mówii dodaje, że dzięki temu badanie stanu uzębienia u dzieci może zostać poszerzone właśnie o diagnostykę obrazową. Dentobus do jutra będzie stacjonował przy Zespole Szkół w Szewnie, zaś w listopadzie odwiedzi szkoły w Bodzechowie i w Chmielowie. – Jeśli będzie taka potrzeba i wola rodziców to mobilny gabinet stomatologiczny będzie przyjeżdżał częściej i leczył zęby naszych uczniów – zapowiada Sylwia Masternak.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia