Straż Miejska gotowa do pilnowania porządku 1 listopada

Do Święta Zmarłych pozostał nieco ponad tydzień. Ostrowiecka Straż Miejska intensywnie przygotowuje się do prowadzenia działań w tym czasie. Jak mówi Marcin Gruszka, zastępca komendanta straży już teraz prowadzą wzmożone kontrole, głównie sprzedawców zniczy i stroiszu.

– Póki co sprawdzamy co się wokół cmentarza dzieje, interesują nas przede wszystkim sprawy porządkowe – sprawdzamy oznakowania miejsc postojowych, kontrolujemy osoby trudniące się okazjonalną sprzedażą zniczy,jedliny czy wiązanek. Sprawdzamy czy ich działalność jest legalna i czy handlowcy posiadają zgodę od zarządcy cmentarza, a wiązanki, gałązki posiadają z legalnych źródeł – tłumaczy.
Marcin Gruszka dodaje, że wkrótce przy największym na terenie miasta cmentarzu komunalnym strażnicy zamontują fotopułapki, czyli kamery połączone z czujnikiem ruchu, które będą filmować i fotografować okolice nekropolii. Chcą w ten sposób wyłapywać złodziei, okradających groby. Od najbliższego weekendu na wszystkich cmentarzach miejskich pojawią się także dodatkowe patrole.
A 1 listopada – mimo świątecznego dnia – w pracy stawią się wszyscy pracownicy straży miejskiej.
– Będziemy obecni pod wszystkimi cmentarzami, ale jak co roku, pod szczególnym nadzorem znajdzie się cmentarz komunalny. Tam już od wczesnych godzin porannych do zmierzchu będziemy pilnować porządku – mówi.
Dodatkowo, jak co roku Straż Miejska pilnować będzie ruchu na głównych przycmentarnych ulicach, a także kierować ruchem przy wjazdach na parkingi. – Warto podkreślić, że znacznie został rozbudowany i zmodernizowany parking przy ulicy Długiej, dzięki czemu w tym roku pomieści on o wiele więcej aut – podkreśla komendant Gruszka.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia