Weekend z jazzem w tle

W najbliższy weekend – 25 i 26 października odbędą się dwa koncerty jazzowe organizowane przez Miejskie Centrum Kultury. Pierwszego dnia w Ostrowieckim Browarze Kultury zagra zespół Freenology z Lublina, drugiego będzie można posłuchać mocniejszych dźwięków w wykonaniu duetu Pauliny Lendy-Kozub i Piotra Kozuba.

–  W piątek o 19-tej zaczniemy grać, będzie fajna muza czyli coś czego w Ostrowcu jeszcze nie było, coś w klimacie Ostrowieckiego Browaru Kultury,  w sali wielofunkcyjnej co na pewno spełni oczekiwania melomanów. Dzień później mocniejsze granie, ale teraz w klimacie zaduszkowym – wspominki o tych, których z nami już nie ma – mówi Marek Cichosz, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu.

W sobotę każdy, kto potrafi grać na jakimś instrumencie, po koncercie będzie mógł zaprezentować się na scenie. Organizatorzy zaplanowali na ten wieczór Jam Session.

– Ktoś, kto będzie miał ochotę wziąć gitarkę zagrać, zaśpiewa, potowarzyszyć Paulinie i Piotrowi, ewentualnie wystąpić ze swoim repertuarem – jesteśmy przygotowani. Scena, sprzęt, klimat, ludzie, my czekamy – to jest pierwszy kroczek ku temu żeby ktoś, kto gra na gitarce, klawiszach, akordeonie, harmonii guzikowej, kontrabasie czy flecie poprzecznym żeby mógł przyjść i sobie po prostu grał.

Impreza odbędzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Podziel się

Ważne wydarzenia