Bezpłatne mediacje dla pracodawców i przedsiębiorców

W ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje w piątek 18 października warsztaty z mediatorem dla pracodawców i przedsiębiorców pod nazwą 'Mediacja w biznesie, dlaczego warto’. Poprowadzi je Anna Zabrzuch, mediator przy Sądzie Okręgowym w Kielcach.
– Przedsiębiorcy mają wielokrotnie problemy – idą do komornika, nie zawsze idą do sądu, a mogą iść tak naprawdę do mediatora. Postaramy się omówić jak najwięcej kwestii jak można skierować sprawę do mediacji, jak przedsiębiorca może podejść do mediacji w kierunku spraw pracowniczych.

W warsztatach udział weźmie także Joanna Makuch, dyrektor Centrum Arbitrażu przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach. Rozpoczną się o 9.00 i potrwają do 12.00. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt z sekretariatem prezesa ostrowieckiego Sądu Rejonowego.
Dodajmy, że warsztaty dla przedsiębiorców zakończą organizowany co roku 'Tydzień Mediacji’. W jego ramach odbędą się także warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej z udziałem zawodowych mediatorów, warsztaty dla
pracowników ostrowieckiego MOPSu. Przez cały tydzień mediatorzy będą też udzielać bezpłatnych porad dotyczących mediacji w sporach zarówno gospodarczych, jak i cywilnych czy rodzinnych.
Harmonogram dyżurów dostępny jest na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Ostrowcu. Tam też więcej informacji na temat 'Tygodnia Mediacji’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia