Siatkarki rozpoczęły ligowe zmagania od porażki

W ostatnich dniach trwała walka o przyznanie licencji dla KSZO na występy w pierwszej lidze siatkówki kobiet.

W piątek, tydzień po inauguracji sezonu klub otrzymał licencję, a już w sobotę przystąpił do ligowego meczu z Jokerem Świecie.

W hali pojawiło się blisko 250 osób stęsknionych za siatkówką w ligowym wydaniu, które w dwóch pierwszych setach oglądały zwycięstwa rywalek. Przełamanie nastąpiło w trzecim secie, wygranym przez ostrowczanki do 21. Niestety, czwarty okazał się ostatnim.

W trzeciej kolejce zespół KSZO pauzuje, a kolejny mecz – także we własnej hali – rozegra we wtorek, 15 października z PWSZ Tarnów.

KSZO Ostrowiec – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (20:25, 20:25, 25:21, 18:25)