Poseł Artur Gierada złożył zawiadomienie do prokuratury

źródło zdjęcia: Facebook

Poseł Artur Gierada, ubiegający się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

W nocy z soboty na niedzielę nieznani dotychczas sprawcy powiesili na drzewie makietę jego postaci z uciętą głową, spętanymi nogami i zakneblowanymi ustami. Kilkanaście innych makiet zniszczyli, m.in. ucinając głowy postaci kandydata.
– To jest coś, co nie może być akceptowane ani w kampanii wyborczej ani w codziennym życiu. Ja jako poseł czuje się odpowiedzialny za obronę wszystkich grup i osób które są obecnie hejtowane, czy to za kolor skóry, wyznananie czy orientację seksualną- mówi poseł Gierada i dodaje, że wystosował pismo do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, aby ten publicznie potępił tego typu działania.
– Kampania przebiega świetnie, bo odbywam masę spotkań z ludźmi, przeprowadzam wiele rozmów, ale to, co się stało ostatnio wprawiło mnie w osłupienie – podkreśla poseł Gierada.
A jutro Artur Gierada na zaproszenie działaczki społecznej z Ćmielowa Jolanty Madioury przyjeżdża na spotkanie z przedsiębiorcami z terenu tej gminy. Odbędzie się ono o godz. 14.30 przy ul. Sandomierskiej 21.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia