Eko spektakl w ramach ekologicznej kampanii

Ostrowiec stawia na ekologię, zwłaszcza uświadamianie najmłodszych, że chcąc dbać o środowisko musimy ograniczyć produkcję śmieci i właściwie je segregować. Dziś w ramach gminnej kampanii edukacyjno-ekologicznej „Eko-Ostrowiec” 900 młodszych uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków brało udział w interaktywnym spektaklu wystawianym przez Teatr Kultureska z Krakowa.
– Stawiamy na edukację najmłodszych, chcemy dzieci uwrażliwić na problem ochrony środowiska. Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i jeżeli już teraz pokażemy im jak ważna jest ochrona środowiska i jak o to środowisko dbać, to w przyszłości ta postawa będzie dla nich naturalna i oczywista – mówi Edyta Macias z Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu.
Projekt Eko-Ostrowiec swoją kontynuację będzie miał na wysypisku śmieci Janik, gdzie od 26 września prowadzone będą warsztaty edukacyjne, a dzieci na własne oczy zobaczą jak wiele śmieci produkujemy i jak słabo je segregujemy. – Średnio jeden mieszkaniec produkuje około 400 kilogramów odpadów w ciągu jednego roku, z czego znaczna część trafia właśnie na wysypisko. To jest ogrom śmieci – wyjaśnia Edyta Macias.
Spektakl najmłodszym mieszkańcom Ostrowca bardzo się podobał. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania aktorów, a na koniec otrzymały tytuł „Eko-drużyny”.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia