Poseł Cyrański odwiedził Ostrowiec i spotkał się z mieszkańcami na Targowisku Miejskim

’Dwójka Cyrańskiego Dla Świętokrzyskiego’ – to hasło wyborcze posła na sejm Adama Cyrańskiego, kandydata startującego w jesiennych wyborach do sejmu na listach Koalicji Obywatelskiej właśnie z numer 2-im, który dzisiaj odwiedził Targowisko Miejskie w Ostrowcu.

Podczas spotkania częstował przyszłych wyborców pączkami oraz rozdawał gazetę informacyjną 'Fakty Świętokrzyskie’. Kandydat Koalicji w rozmowach z mieszkańcami miasta mówił m.in. o swoich postulatach w tegorocznej kampanii wyborczej.
– „Dwójka Cyrańskiego” opiera się na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest rozbudowa drogi S74 i połączenie z węzłem autostradowym w Strykowie – mówi poseł Adam Cyrański.
Takie połączenie miałoby korzystnie wpłynąć na inwestycje w całym województwie, a drugi filar kampanii ma korzystnie wpłynąć na rozwój przemysłowy w Świętokrzyskim.
-Natomiast drugi filar, jest to 'Świętokrzyski Okręg Przemysłowy”. Chciałbym się upomnieć o środki budżetowe na rozwój województwa w wysokości 10 mld zł aby zurbanizować i uprzemysłowić strefę w Obicach – dodaje poseł Cyrański.

A strefa w Obicach to ogromny teren o powierzchni 600 h, który stałby się sercem przemysłowym województwa i dzięki niemu nawiązałaby się współpraca z miastami z całego regionu, takimi jak Skarżysko Kamienna, Starachowice i Ostrowiec. Natomiast w gazecie 'Fakty Świętokrzyskie’, którą rozdawał pan poseł można przeczytać też o problemach dotyczących tematu odejścia od węgla, 'Czystego powietrza’, opiece zdrowia czy szkolnictwie.

Rozmawiający z kandydatem koalicji mieszkańcy, pochwalają takie działania i bezpośrednie spotkania z kandydatami.
– Bardzo podoba mi się taki rodzaj kontaktu z politykami. Dzięki takim spotkaniom można przekonać się, że kandydaci to też ludzie z krwi i kości. Zarówno politycy opozycji jak i partii rządzącej powinni w taki sposób rozmawiać z wyborcami- mówił pan Sławek, który zatrzymał się aby zamienić słowo z posłem Cyrańskim.

Przypomnijmy, do urn wyborczych pójdziemy już 13 października. W samym świętokrzyskim wszystkich kandydatów do wyborów parlamentarnych jest aż 210, którzy starać się będą o 16 miejsc w Sejmie.

/błaż/

Ważne wydarzenia