Ostrowiec jest eko

źródło: pixabay.com

Gmina Ostrowiec od wielu lat prowadzi działania, mające zapobiegać powstawaniu odpadów, a także ich właściwej segregacji. Po raz kolejny stawiają na edukację dzieci, bo jak podkreśla Edyta Macias z wydziału infrastruktury ostrowieckiego urzędu miasta, to właśnie one są najbardziej ciekawe i chcą się dowiedzieć jak należy segregować odpady.

– Te dzieci w przyszłości będą osobami dorosłymi, które będą podejmować świadome decyzje dotyczące naszego środowiska naturalnego. Ważne, żeby już teraz wykształcić w nich odpowiednie postawy.

W ramach tegorocznej kampanii edukacyjno – informacyjnej około 900set dzieci z ostrowieckich przedszkoli i szkół podstawowych będzie mogło we wtorek 24 września obejrzeć spektakl teatralny pt. 'Bukiet talentów”.

– Spektakl zostanie wystawiony na deskach kina Etiuda przez Teatr KulturESKA z Krakowa, który specjalizuje się w edukacyjnych przedstawieniach teatralnych o tematyce ekologicznej – mówi Edyta Macias.

– Dzieci będą mogły w ten sposób nauczyć się jak dbać o środowisko naturalne, jak właściwie segregować odpady. Będą razem z aktorami brały czynny udział w przedstawieniu – będą śpiewać i tańczyć. W ten sposób bardziej przyswoją wiedzę, która jest niezbędna przy właściwym segregowaniu odpadów – dodaje.

A już od 26 września rozpoczną się warsztaty edukacyjne dedykowane uczniom ostrowieckich placówek oświatowych na składowisku odpadów Janik.

/paw/

Ważne wydarzenia