Święto Kawalerów Orderu Uśmiechu w Ostrowcu

W sobotę 21 września obchodzony będzie Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, czyli jedynego odznaczenia przyznawanego przez dzieci od ponad 50 lat. W piątek 20 września, podopieczni Szkoły Podstawowej w Częstocicach noszącej imię Kawalerów Orderu Uśmiechu będą celebrować to święto.

– Order Uśmiechu to odznaka przyznawana dorosłym przez dzieci za okazywaną im troskę i dlatego jest tak wyjątkowa – mówi Edyta Stec, dyrektor szkoły.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 przedstawieniem w otwartym w miniony weekend Ostrowieckim Browarze Kultury, które przybliży wszystkim gościom sylwetki znanych Kawalerów Orderu Uśmiechu.

– Są to takie osoby jak Majka Jeżowska, Marcin Gortat, Kuba Błaszczykowski czy Irena Sendlerowa, która była bohaterką naszego przedstawienia w ubiegłym roku – dodaje dyrektor Stec.

Po zakończonym spektaklu dzieci i młodzież przemaszerują ulicami Świętokrzyską i Górną, barwnym i tanecznym korowodem.

– Kolorowo, bajecznie, ze szczudlarzami z bardzo atrakcyjnym i ciekawym mimem, który już w zeszłym roku zabawiał dzieci. Po drodze będziemy mieli krótkie przystanki, wiec nie zabraknie pokazu baniek mydlanych – mówi Edyta Stec i dodaje, że na terenie boiska szkolnego odbędzie trzecia część imprezy – piknik.

– Podczas pikniku przygotowane będą dmuchańce dla dzieci, będą gry i zabawy dla najmłodszych. Będzie przegląd uśmiechniętej piosenki. Na scenie wystąpi Ostrowiecki Rap. Mamy też niespodziankę muzyczną na zakończenie pikniku. Oby tylko pogoda dopisała – dodaje.

Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia