Kielcki IMPULS wygrał zmagania robotów marsjańskich

źródło: planetpartners.prowly.com

Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej wygrali zmagania w ramach Międzynarodowych Zawodów Robotów Marsjańskich – European Rover Chalenge. Finał piątej edycji przyciągnął do Kielc uczestników z najdalszych zakątków świata. Do rywalizacji stanęły zespoły między innymi z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Australii, Indii, Turcji, Kolumbii czy Bangladeszu.

Wśród silnej reprezentacji krajowej – poza studentami z Kielc w konkursie wzięło udział jeszcze dwanaście drużyn z Polski. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna AGH Space Systems z Akademii Górniczo-Hutniczej, a tuż za nimi na podium uplasowali się zawodnicy z Uniwersytetu Technicznego w Ostrava.

Na specjalnie uformowanym torze marsjańskim zawodnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach terenowych sprawdzających przygotowanie pojazdów do wykonywania misji kosmicznych. Oprócz samych zawodów, wydarzeniu w tym roku towarzyszyła Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych oraz konferencja branżowo-biznesowa.

/paw/

Ważne wydarzenia