Cech w Ostrowcu celebrował Święto Rzemiosła

Rzemieślnicy i przedsiębiorcy z powiatu ostrowieckiego już po raz 20 świętowali dzień rzemiosła. Uroczystości w sobotę rozpoczęły się mszą świętą w kolegiacie świętego Michała Archanioła, a potem wszyscy uczestnicy przemaszerowali do hotelu Accademia, gdzie odbyła się druga część imprezy.
Tradycyjnie wręczone zostały statuetki – 'Ostrowieckie ARSy’.

– W tym dniu honorujemy osoby oraz przedsiębiorców, którzy mają duży wpływ na rozwój naszego miasta i powiatu oraz współpracują z cechem – mówi Marcin Jabłoński, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu.

W tym roku Cech swoją statuetką nagrodził firmę ROJA Bednarski. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak wyróżniła firmę KA3 System. Statuetka Ostrowiecki ARS ufundowana przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego trafiła do firmy PART- LOGISIK, zaś nagroda Burmistrza Miasta i gminy Kunów powędrowała do firmy BPR Andrzej i Mirosław Szumlińscy.

Jak mówi Marcin Jabłoński, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu ma się dobrze. Obecnie liczy 170 członków.

– Zatrudniamy blisko około 4 tysiące osób, są to zarówno małe firmy jak i duże. Nie zamykamy się na nikogo, jesteśmy otwarci. Cały czas się rozwijamy, udoskonalamy swoje zakłady pracy i jesteśmy pełni optymizmu.

/paw/

Ważne wydarzenia