Kampania wyborcza nabiera tempa

Kampania przed wyborami do krajowego parlamentu nabiera tempa. Kandydaci spotykają się z wyborcami i prezentują własne programy. W sobotę podczas konferencji prasowej w Rynku poparcia kandydatom z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmu i senatu udzieliła europoseł Róża Thun, która zachęcała też do udziału w wyborach.

– W poczuciu odpowiedzialności za Polskę oraz w poczuciu za innych obywateli, bardzo proszę naszych obywateli, aby głosowali na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, którzy są sprawdzeni, kompetentni, uczciwi i godnie będą Nas reprezentować w senacie i sejmie – mówiła.

W konferencji udział wzięły kandydatki Koalicji Obywatelskiej do sejmu z powiatu ostrowieckiego: Edyta Handze z Nowoczesnej i Dorota Łukawska, która jest kandydatem niezależnym, a także Michał Braun, radny Kielc z Platformy Obywatelskiej.

– Będą pracować dla tego miasta, będę starała się, żeby w Ostrowcu było jak najwięcej firm i przedsiębiorstw, aby mieszkańcy mogli pracować i godnie zarabiać – mówiła Edyta Handze.

– Województwo świętokrzyskie jest w ogonie wszystkich województw w kraju jeżeli chodzi o rozwój tego regionu i jego promocję. Prywatnie bliskie są mi sprawy związane z osobami niepełnosprawnymi – mam niepełnosprawne dziecko. Chcę zwrócić uwagę, że w bardzo lekceważący sposób traktowane są takie osoby – mówiła kandydatka do sejmu, Dorota Łukawska.

– Po pierwsze infrastruktura drogowa. Nadal w naszym regionie jest wiele miast, które nie posiadają obwodnic. Drugi punkt to kwestia opieki onkologicznej- nie tylko ze względów systemowych ale i osobistych. Każdy z nas ma kogoś, kogo dotknęła ta choroba. My jako Koalicja Obywatelska obiecujemy, że znacznie zredukujemy poziom umieralności na raka, do takiego, jaki jest w krajach europejskich – mówił Michał Braun.

– Musimy walczyć o rozwój naszego województwa świętokrzyskiego i zadbać o lokalne społeczności – mówiła z kolei Marzena Dębniak, która zdecydowała się wystartować do senatu. Ma poparcie nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale także Lewicy oraz PSL i Kukiz 15.

– Przede wszystkim chcę walczyć o samorządność. Jest to jedyna reforma, która od początku do końca się udała. My tutaj na miejscu widzimy te wszystkie problemy, że przybywa nam obowiązków, a ubywa kompetencji i środków finansowych – podkreślała starosta Dębniak.

Marzena Dębniak krytykuje rządzący krajem PiS za niedostateczne wsparcie dla województwa, które przez ostatnie 4 lata otrzymało zaledwie 3 miliardy rządowej pomocy na inwestycje. To ostatni od końca wynik. W pracy senatora chce skupić się na niedofinansowanej ochronie zdrowia, edukacji i opiece nad seniorami.

Wybory do sejmu i senatu odbędą się 13 października.

Ważne wydarzenia