Biegali dla Oskarka Kubickiego

W minioną sobotę w Chmielowie w gminie Bodzechów odbył się bieg charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc pięcioletniemu Oskarkowi Kubickiemu, cierpiącemu na glejaka mózgu.

W biegu wzięło udział 150 osób. Udało się zebrać kwotę 10800 złotych więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Warto biegać charytatywnie bo realizując swoją pasję możemy też pomagać – mówi Marlena pięta ze Stowarzyszenia OstroBiec.

Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach – 7 kilometrów oraz marszobiegu na 3 kilometry. Najlepsza wśród kobiet była Renata Parszowska. Najszybszym biegaczem okazał się Rafał Gontarczyk. Nagrodzono też autorkę najbardziej oryginalnego przebrania, którą została Imola Duniec.W biegu wystąpiła w przebraniu kolorowej księżniczki. Na mecie piątki z biegaczami przybijał sam Oskar Kubicki.Przypomnijmy, że fundacja „Bo w nas jest Moc”  cały czas prowadzi zbiórkę na leczenie chłopca. W zakładce „pomoc dla Oskarka” można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat. Bieg dla Oskarka zorganizowali biegacze ze Stowarzyszenia OstroBiec przy współpracy z gminą Bodzechów.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia