Wspólna konferencja Marzeny Dębniak i Jerzego Materka

Starosta Marzena Dębniak, która ubiegać się w będzie w nadchodzących wyborach parlamentarnych o mandat Senatora z własnego komitetu, ale poparciem Koalicji Obywatelskiej, SLD i PSL-u, oraz Jerzy Materek, członek zarządu powiatu starachowickiego, który startuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali wczoraj w ostrowieckim Parku Miejskim wspólną konferencję prasową.

W jej trakcie swoje poparcie dla obu kandydatów ogłosili Marek Materek, prezydent Starachowic, wiceprezydent Ostrowca Piotr Dasios, starosta starachowicki Piotr Babicki oraz radny wojewódzki Grigor Szaginian.
Jerzy Materek podkreślił, że priorytetem dla niego jest to, aby do naszego regionu napływało więcej środków rządowych
– Nie możemy pozwolić aby nasz region był marginalizowany, aby ilość środków wpływających z budżetu centralnego była mniejsza, jak ilość środków wpływająca do regionów tzw. ściany wschodniej. Moim celem jest zabieganie o lepszą współpracę między lokalnymi samorządami a władzami rządowymi – tłumaczył.
Marzena Dębniak zapewniła, że jeśli zyska zaufanie wyborców to jako senator nie zapomni o potrzebach samorządów
– Chcę bronić interesów samorządów, które obecnie są marginalizowane. Wszystko obecnie zmierza do centralizacji w tym kraju, a do tego nie możemy dopuścić – wyjaśnia.
Jerzy Materek dodawał, że jest zwolennikiem rozwoju i wskrzeszenia marki Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Mówił, że pod względem rozwoju gospodarczego Ostrowiec i Skarżysko odbiegają od Starachowic
– Poza Starachowicami, które stosunkowo dobrze sobie radzą, inne miasta jak Ostrowiec czy Skarżysko jeszcze nie nawiązały rywalizacji z ogromnymi ośrodkami przemysłowymi w Polsce. Musimy się zjednoczyć, by mocniej rozwijać nasze miasta – zaznaczył. Jako przykład podał inicjatywę tzw. 'grupy zakupowej’.
– Celem takiej grupy zakupowej byłoby wspólne zorganizowanie postępowania na zakup energii elektrycznej. Przyłączenie do grupy już teraz zadeklarowały samorządy powiatu ostrowieckiego oraz lipskiego oraz gmina Waśniów. Mamy już podpisane porozumienie, kompletujemy dokumenty i przygotowujemy się do przetargów – mówił.
Dzięki temu porozumieniu, najprawdopodobniej uda się taniej zaopatrzyć w prąd na terenie wspomnianych powiatów.
Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia