Przed nami trzecia edycja Bewitched Gaming Ostrowiec

Bewitched Gaming Ostrowiec

W najbliższy weekend na hali sportowo-widowiskowej przy Świętokrzyskiej odbędzie się turniej e-sportowy Bewitched Gaming Ostrowiec.

– Ta cykliczna impreza, przyciąga nie tylko graczy ale także wielu fanatyków i miłośników sportów elektronicznych – mówi Maciej Jabłoński, organizator imprezy i dodaje, że w zawodach wystartuje kilkudziesięciu zawodników.

Ostrowiecki turniej potrwa przez 3 dni a jego uczestnicy będą mogli w tym roku wybrać między trzeba tytułami.
– Counter- Strike: Global Offensive to jest główny punkt tego turnieju, bo tam pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych. Dodatkowo mamy dwa turnieje lokalne dla mieszkańców Ostrowca i okolic – pierwszy to będzie rywalizacja w ramach League of Legends a drugi turniej to FIFA 19 – mówi Maciej Jabłoński.

– Z roku na rok mamy coraz większe zainteresowanie tym turniejem, otrzymujemy więcej wiadomości, mamy więcej polubień – to wszystko jeśli chodzi o aktywności w mediach społecznościowych. Poziom gry i zawodników turnieju, w którym biorą udział, jest o wiele, wiele wyższy niż w zeszłorocznych edycjach – dodaje.

Pula nagród podczas tegorocznej edycji Bewitched Gaming Ostrowiec wynosi 10 tysięcy złotych. Gracz, który zajmie pierwsze miejsce otrzyma 5 tysięcy złotych, drugie miejsce to kwota 3 tysięcy złotych a za trzecie – 2 tysiące. Będą takze nagrody rzeczowe, a wśród nich między innymi klawiatury mechaniczne, podkładki pod mysz i routery.

Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia