Trzech kandydatów z Ostrowca na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu

źródło grafiki: https://ciechanowinaczej.pl

Trzech kandydatów z powiatu ostrowieckiego znalazło się na świętokrzyskiej liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w nadchodzących jesiennych wyborach parlamentarnych.

To Andrzej Kryj – obecny poseł na Sejm oraz Magdalena Zieleń, radna sejmiku województwa świętokrzyskiego i była skarbnik powiatu ostrowieckiego. Andrzej kryj wystartuje w wyborach z 10. miejsca na liście, a Magdalena Zieleń z 30. W wyborach do sejmiku uzyskała nieco ponad 6,5 tys. głosów. Kandydatką startującą z 17. miejsca jest również Dorota Stępień-Zając, która w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, która bez powodzenia startowała do sejmiku wojewódzkiego, a poparło ją nieco ponad 3700 osób.
Listę otwiera Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości i prokurator generalny, prezes Solidarnej Polski, na drugim miejscu znalazła się posłanka Anna Krupka, która sprawuje funkcję wiceministra sportu i turystyki. Trzecie miejsce dostał poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości.
Poznaliśmy też kandydatów na senatorów. Okręg obejmujący powiaty sandomierski, opatowski, ostrowiecki, starachowicki i skarżyski reprezentować będzie obecny senator Jarosław Rusiecki. W pozostałych okręgach o mandat senatora ubiegać się będą Krzysztof Słoń oraz Jacek Włosowicz.
/bart/

Ważne wydarzenia