Smoki, roboty, postacie z kultury japońskiej – „Sabat Fiction Fest 2019” na Targach Kielce

6 edycja 'Sabat Fiction Fest 2019′ odbędzie się w ten weekend w Targach Kielce. To gratka dla wszystkich miłośników tajemnic, lochów, smoków i magii.

– Atrakcji jest bardzo wiele. Wielu pasjonatów fantastyki, sci-fiction, mangi i anime odwiedza konwent prezentując swoje panele dyskusyjne i organizując wiele konkursów – mówi Kamil Jastrzębski, koordynator imprezy’.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji są 'Słowianie oraz legendy’.
Na konwencie będzie można wypożyczyć dowolną grę planszową z ponad pół tysiąca tytułów. Na fanów gier komputerowych czekać będzie ponad 100 stanowisk komputerowych i konsol. Zawody e-sportowe, bitewniaki, planszówki, czy karcianki – każdy może popróbować w nich swoich sił. Cosplayerzy także nie będą się nudzić.

– Konkurs cosplay, który przygotowaliśmy to super okazja do pokazania swoich kreacji. Oczywiście dla najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości 2000 zł – informuje Kamil Jastrzębski.

Sabat odwiedzą także artystyczne dusze: 'Bozia’ Bogumiła Pepasińska, Makowe Art, Koty to zło, czy grupa Artystyczny Krąg.
Jak co roku nie zabraknie także pisarzy i pisarek fantasy. Anna Karnicka czy Anna Szumacher to tylko tylko niektóre z nazwisk.
Sabat Fiction Fest odwiedzi także wielu znanych youtuber’ów, np. Łukasz 'Ichabod” Stelmach, Cyber Marian, czy Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin. Pojawi się także możliwość wzięcia udziału w LARP-ie – czyli grze przygodowej z uczestnictwem żywych ludzi i odgrywaniem własnej wymyślonej postaci.
Impreza jest biletowana, szczegóły można znaleźć na stronie Targów Kielce wyszukując hasło 'Sabat Fiction Fest 2019′.
– Serdecznie zapraszam na 'Sabat Fiction Fest 2019′, największe takie wydarzenie w regionie- zaprasza Kamil Jastrzębski.
Konwent rozpoczyna się w najbliższy piątek 16 sierpnia i potrwa do niedzieli.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia