Kunów zabiega o utworzenie nowej linii łączącej gminę z Ostrowcem

Gmina Kunów stara się o udział w programie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wniosek złożony do Starostwa Powiatowego w minionym tygodniu dotyczy utworzenia połączenia na trasie łączącej miejscowości: Karczma Miłkowska, Wymysłów, Janik, Kolonia Inwalidzka, Kunów, Prawęcin, Doły Biskupie oraz Nietulisko Duże i Nietulisko Małe.

Lech Łodej, burmistrz Kunowa podkreśla, że mieszkańcy zabiegali o uruchomienie takiego połączenia
– Mieszkańcy muszą mieć dobry dojazd do pracy, do lekarza czy po zakupy, a my chcemy im w tym pomóc – tłumaczy.
Gmina zaproponowała, by taki autobus kursował trzy razy dziennie – w godzinach porannych, później około godziny 15:00 i ostatni po godzinie 20:00. W dni świąteczne i wolne od pracy taki autobus miałby kursować dwa razy dziennie – około 10:00 i po 20:00.
Przypomnijmy, że samorządy organizujące nowe linie tylko do dziś miały czas na złożenie do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odpowiednich wniosków. Czas na wydanie decyzji wojewoda ma do 20 sierpnia, natomiast wszystkie nowe linie muszą zostać uruchomione 1 września.
Wcześniej chęć potrzebę zorganizowania nowych linii autobusowych, które w założeniu mają zniwelować 'białe plamy’ na mapie komunikacyjnej powiatu zgłosiły także gminy Waśniów, Ćmielów, Bałtów i Bodzechów.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia