Ulica Kwiatkowskiego na terenie starej huty zostanie przebudowana

źródło: google.com/maps

Jeszcze w tym roku w Ostrowcu rozpocznie się przebudowa ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego. Inwestycja ujęta jest w programie rewitalizacji miasta, pozwolenie na jej realizację gmina powinna otrzymać do
19 sierpnia tego roku.

– Jest to droga, która obsługuje tereny przemysłowe w naszym mieście. Chcemy wykonać nową nawierzchnię bitumiczną, w ramach tego zadania poszerzymy drogę. Pojawią się także dwumetrowe chodniki. W ramach tej inwestycji planujemy też wykonanie łącznika pomiędzy ulicą Kwiatkowskiego
a ulicą Świętokrzyską. To będzie odcinek na wysokości hali sportowej o długości 40 metrów – mówi Artur Majcher, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury komunalnej urzędu miasta.

Zadanie dotyczy odcinka od skrzyżowania z Aleją Solidarności do skrzyżowania z ulicą Boernera
i obejmuje przebudowę ulicy o długości 1014 metrów z chodnikami. Wykonane zostaną też roboty wodno-kanalizacyjne, zamontowane będzie energooszczędne oświetlenie, będą też nowe nasadzenia drzew.

Przebudowa drogi umożliwi poprawę dojazdu do terenów poprzemysłowych – mówi Artur Majcher
i dodaje, że ruch nie zostanie wyłączony. Za każdym razem przy przebudowie czy rozbudowie odcinka drogi są jakieś utrudnienia dla przedsiębiorców, dla osób które korzystają z tych dróg, ale nie przewidujemy zamknięcia tej drogi.

Szacowany koszt tej inwestycji to kwota 3 milionów złotych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia