Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

15 sierpnia w całym kraju obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w niedzielę 11 sierpnia w Ostrowcu odbędzie się piknik, którego organizatorem jest Hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu oraz senator Jarosław Rusiecki.

Od godz. 15 na scenie przed Ośrodkiem Sportowo – Rekreacyjnym Michael rozpocznie się koncert Jarosława Matysiaka. Później rozpoczną się pokazy i prezentacje wojskowe przygotowane przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, 10 Świętokrzyską Brygadę Terytorialną oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Sandomierzu.

– Podczas pikniku będziemy wspólnie mogli spędzić czas podczas występów Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” , Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa wraz z ich pokazem musztry paradnej
– mówi senator Rusiecki, przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej.

Czas umilać będą też występy Niepublicznej Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu oraz projekcje filmów. Będzie można dowiedzieć się jak wygląda służba wojskowa.

– Będzie można skorzystać z informacji przygotowanych przez Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych, 10-tej Brygady Świętokrzyskiej czy WKU Sandomierz. Na uczestników czekać będą także konkursy i zabawy – dodaje senator Rusiecki.

Na terenie pikniku nie zabraknie stoisk z rękodziełem oraz stoisk gastronomicznych.
Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem.

 

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia