Nowe formy wsparcia i aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych powyżej 30 roku życia

źródło: Wojewódzki Urząd Pracy

Rozpoczął się nabór wniosków dotyczących aktywizacji osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia na terenie województwa świętokrzyskiego, które pozostają bez pracy ponad rok. Mogą liczyć na szkolenia
i kursy zawodowe podnoszące umiejętności.

W powiecie ostrowieckim są trzy instytucje, z którymi Wojewódzki Urząd Pracy podpisał umowy – Studium Kształcenia Zawodowego i Języków Obcych, firma Tomasz Mazur Szkolenia Kadr oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu, która otrzyma blisko 2 mln zł i przeszkoli największą liczbę osób.

– Projekt obejmie formami wsparcia 200 osób z województwa świętokrzyskiego – z miasta Kielce, powiatu kieleckiego, opatowskiego, skarżyskiego oraz starachowickiego i ostrowieckiego – mówi kierownik projektu Katarzyna Gębusia z WSBiP i dodaje, że osoby bezrobotne mogą zdobyć m.in. zawód hydraulika, fryzjera, kucharza-piekarza, opiekuna dzieci z prawem jazdy kategorii B, spawacza. Podkreśla także, że warto wziąć udział w tym projekcie, bo każda z osób uczestniczących w projekcie ma zagwarantowany płatny staż zawodowy w wysokości 1017 zł miesięcznie.

Projekt zakłada przeszkolenie co najmniej 617 uczestników w województwie, a w samym Ostrowcu objęte nim zostanie 324 osoby.

/paw/

Ważne wydarzenia