Trwają prace związane z budową nowej wiaty handlowej na targowisku miejskim

34 boksy i 29 miejsc handlowych znajdzie się w budowanej drugiej wiacie na Targowisku Miejskim
w Ostrowcu.

– Te nowe boksy handlowe będą zamykane, takimi roletami, a obok nich dodatkowo znajdą się miejsca handlowe na placu, na kostce brukowej. Targowica żyje, to są właściwe hale targowe i myślę, że wizerunek Ostrowca też na tym zyska – mówił prezydent Jarosław Górczyński na dzisiejszej konferencji prasowej.

Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich opisywał jak będzie wyglądało wnętrze obiektu.
– Boksy będą w dobrym standardzie, ponieważ zostaną ocieplone z płyty warstwowej ze swobodną aranżacją wnętrza. Boksy przeznaczone będą w większości na towary przemysłowe – odzież i wszelki asortyment, który może pojawiać się na targowisku uzupełniając halę rolną i dodawał, że plac wokół wiaty zostanie utwardzony kostką brukową, powstanie odwodnienie, teren zyska oświetlenie, a na dachu wiaty zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

– Prace idą zgodnie z planem i przebiegają dość sprawnie. Było tutaj bardzo dużo budynków do rozebrania, teraz pozostało nam jeszcze trzy do wyburzenia. W tym momencie przystępujemy do wywożenia i ukształtowania terenu pod kostkę. Wszystkie boksy są w produkcji i między 15-20 sierpnia będą montowane. Jesteśmy do przodu z harmonogramem, wyprzedzamy go mniej więcej około 30 dni, więc ten stan który był zaplanowany na końcówkę sierpnia, już osiągnęliśmy – zapewniał Marian Macias, właściciel firmy wykonującej inwestycję.

Wiata budowana jest w ramach programu rewitalizacji i jest jednym z jego elementów. Kolejnym etapem będzie budowa przedłużenia ulicy Furmańskiej do ulicy Chrzanowskiego, a od niego dwóch odcinków w kierunku ulicy Kilińskiego i Denkowskiej. Wzdłuż nich powstanie ścieżka rowerowa oraz miejsca postojowe dla samochodów.

Miasto ma już pozwolenie na budowę, przygotowuje się do przetargu. Wiata handlowa ma być gotowa do połowy grudnia tego roku, ulice oddane zostaną w przyszłym.

/paw/

Ważne wydarzenia